Yüksek Lisans Danışmanlığı

Yüksek lisans çalışmaları ileri seviyede bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır. Yüksek lisans çalışmalarını hazırlamadaki en önemli unsur zaman konusudur. Yüksek lisans tezi hazırlayanlar genelde iş ve çalışma koşullarından dolayı tez projelerine gerekli zamanı ayıramamakta dırlar. Bu konuda size destek olmak ve çalışmanızı zamanından önce bitirip tarafınıza yardımcı olmak için profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

Yüksek lisans tezlerinde sizlere yardımcı olduğumuz unsurlar;

Tez Konusunun Seçimi;

Bölümünüzle ilgili olarak  tez çalışma konunuzu belirlemede sizlere yardımcı oluyoruz. Tez çalışmanızla ilgili birden fazla konu oluşturup size bildiriyoruz. Tez çalışmanızın konusuyla ilgili olarak danışman hocanızdan onay aldğınız gibi ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecine geçmiş oluyoruz. Yada tez çalışma konunuzu siz belirlemişseniz ve bu konuda danışman hocanızdan onay aldıysanız. Tez konunuzla birlikte gerekli olan detayları aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. Tez konunuzla ilgili olarak ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecinde profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

Tez Araştırma Metodu ve tez taslağını oluşturma;

Yüksek lisans tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. (outline)Taslakta kısa ve öz bilgilere yer verilmektedir. Taslakta yer alan kısımlar;

  • Tez çalışmanızın konusu
  • Tez çalışmanızın araştırma metodu
  • Tez çalışmanızın içindekiler kısmı
  • Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.

Geçici Kaynakça Oluşturma;

Tez çalışmanızda kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

Tez Yazma Aşaması;

Tezinizin taslak kısmı tarafınıza gönderildikten sonra sizden geri bildirim beklenir. Geri bildirim olumlu yada olumsuz olabilir. Olumsuz olduğu taktirde taslak tekrar danışman hocanızın istediği şekilde tasarlanır ve bu aşama olumlu oluncaya kadar devam eder. Genellikle yaptığımız tez taslakları ilk seferde kabul edilmektedir. Tez çalışmanızın outline kısmıyla ilgili olarak sizden gelecek geri bildirim sonucu olumlu olması durumunda çalışmanızın yazım aşamasına geçilir. Tez hazırlama danışmanlığı profesyonel kadromuz tarafından sağlanmakta olup sizin vereceğiniz süreye kadar tamamlanmak üzere hızlı bir şekilde kaynak taraması ve literatür taraması yapılarak istediğiniz desteği sizlere sağlamaktayız.

Tez Yazımı Bittikten Sonraki Süreç;

Tez yazımı sürecinin son aşaması tez yazımı bittikten sonraki süreçte sizden okulunuzun tez yazım formatı istenir ve hazır olan çalışmanıza tez formatlama uygulanarak son halini alır. Son hali size mail olarak gönderilir. ve sizin yapmanız gereken en son süreçte tez çalışmanızı ciltleyip sunum için hazırlamaktır.

Yüksek lisans tez çalışmanızla ilgili detayları iletişim bölümümüzde bulunan iletişim formunu doldurarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede çözüm bulacaklardır.

Bize Ulaşın