Tez Hazırlama, Tez Yazma, Tez Yapım Hizmetimiz Hakkında..!

//Tez Hazırlama, Tez Yazma, Tez Yapım Hizmetimiz Hakkında..!

Merhaba sevgili Öğrenciler ;

Tez hazırlama biliyoruz ki sevgili öğrencilerimize büyük bir yük olarak bilinmektedir. Tez hazırlama kimi zaman zor kimi zaman da iyi bir yol haritasıyla kolay olmuştur. Tez çalışmalarında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır peki bunlar nelerdir.

1-) Çalışmanızın Tez Önerisi Hazırlanması

Tez Önerisi: Danışman hocaların öğrencilerden istediği konusuyla ilgili olarak çalışmanın kaynak taraması yapılmış ve çalışmanın içeriğinde neler olabileceği ile ilgili bir formdur.

2-) Outline ( İçindekiler )

Outline diye tabir ettiğimiz kısım hepimizin bildiği gibi çalışmanın içindekiler kısmıdır.outline önemsiz gibi görünsede aslında tez çalışmasının en önemli bölümüdür.Çalışmanın ana hatlarıyla oluşturulduğu taslak halidir.

3-) Kaynak Taraması

Kaynak taraması çalışmanızın içeriğini oluşturan döküman topluluğunun araştırılarak kaynakların elde edilmesidir.

4-) Tez Yazımı

Tez yazımını gerçekleştirmek için ilk öncelikle yukarıda bulunan 3 bölümü oluşturmanız gerekmektedir. Yukarıda bulunan 3 bölümü oluşturmadığınız taktirde çalışmanızın kurgusu sağlam olmaz  buda hocanızın çalışmanızı beğenmemesi demektir. Tez çalışmalarında danışman hocaların dikkat ettiği aslında birden fazla nokta vardır bunlar; kaynak taraması , outline kurgusunun oluşturulması , ( Yerli-Yabancı ) kaynak çeşitleri, tez yazımı ( özgün olması ) dır. Bir çalışmada kaynaklarınızı araştırarak yaptıysanız tek yapmanız gereken bu çalışmanın kurgusunu kurmak kalıyor zaten bu bölümleri oluşturduktan sonra çalışmanızın bir çorap söküğü gibi geldiğini sizde göreceksiniz.

5-) Tez Dizgi

Bu bölümde çalışmanızı hazırladıktan sonra çalışmanızı tekrardan başa dönerek ele almanız gerekmektedir. Bildiğimiz üzere her üniversitenin farklı bir yazım formatı vardır ve her formatta istenenler farklıdır. Tez hazırlama.com ailesi olarak burada da size destek sağlamaktayız.

Tez hazırlama ailesi olarak sizlere bu konularla ilgili 7/24 destek verebilmek için bekliyoruz…

1) Tez Önerisinin Hazırlanması

2) Outline ( İçindekiler Kısmının ) oluşturulması

3) Kaynak Taramasının Yapılması ( İstenilen Kaynakların Sağlanması )

4) Tezin Yazımı 

6) İstenilen Analiz Çeşidinin Sağlanması

7) Tezin Formatlanması

By |2018-08-26T17:28:31+00:0014 Kasım 2012|Categories: Genel|Tags: , , , , , |