SPSS, R-Project, NCSS, MINITAB ile veri analizi..

//SPSS, R-Project, NCSS, MINITAB ile veri analizi..

İstatistiksel Analizlerinizde Uzman Kadromuzla Hizmetinizdeyiz..!

Yapılan Çalışmalara Göre Dağılım;

Yaptığımız çalışmaları geriye dönük incelediğimizde, büyük çoğunluğun (%53) anket çalışmaları olduğunu görmekteyiz. Anket çalışmalarında iş yükünün fazla olması ve ayrıntısının çok olması, bu alanda yoğun iş almamızın sebeplerinden gösterilebilir. Ekonometrik çalışmalar ise (%23) eğitim gören ve genel olarak yüksek lisans, doktora öğrencilerinden aldığımız çalışanları kapsamaktadır. Sadece İstatistik bilgisi ile yapılabilecek işlerin büyük oranda gelmesi, bu alanda çalışan insanların sayılarının az olması ve problemlerini anlatmaktaki sıkıntılarından kaynaklandığını düşünmekteyiz.

  • İstatistiksel Analizler; Anket Veri Analizi, SPSS, R-Project, NCSS, MINITAB ile veri analizi
  • Ekonometrik Analizler; Genellikle ekonometrik analizlerde Eviews Paket programı kullanarak analiz yaparız. Literatür taraması olmadan yapılmamaktadır.

Kullanılan Paket Programına Göre Dağılım

Yaptığımız çalışmalarda kullanmış olduğumuz paket programlarına göre dağılım incelendiğinde; SPSS programının ezici birçokluğu görülmektedir(%66). SPSS programının kullanılımının çok olmasının başlıca sebebi, okullarda yaygın öğretilen ve bilinen paket programı olmasındandır. Ekonometrik analizlerde ise Eviews paket programı(%20) tercih edilmektedir. Eviews programının outputları ve zaman serileri analizlerinde ayrıntılara kolay alınabilinmesinden tercih edilmektedir. R-Project programı ise favori programımızdır(%7). Eğer SPSS, MINITAB, NCSS veya EVİEWS ihtiyaç duyduğumuz analizi yapıyorsak, R-Project bunu yapar mantığı ile kullanım yoluna gidilmektedir. Çalıştığımız insanlara R-Project önermekteyiz.

İstatistiksel ve Ekonometrik Analizlerinizde çalışmanızla ilgili uzman desteği almak için lütfen aşağıdaki iletişim formundan tarafımıza ulaşınız. Destek ekibimiz size en kısa sürede çalışmanızla ilgili bilgi verecektir.

By |2018-08-26T17:24:07+00:0030 Ekim 2012|Categories: Genel|Tags: , , , , , , , |