Lisans Tez Danışmanlığı

//Lisans Tez Danışmanlığı

Lisans tez çalışmaları bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır. Lisans tez çalışmalarını hazırlamadaki en önemli unsur zaman konusudur. Lisans tezi hazırlayanlar genelde tez projelerine gerekli zamanı ayıramamakta ve tez çalışmaları araştırma metotlarını doğru kullanamamaktadırlar. Bu konuda sizlere 7/24 danışmanlık hizmet vermek için buradayız.

Lisans tezlerinde olması gereken aşamalar

Tez Konusunun Seçimi;

Bölümünüzle ilgili olarak lisans tez konunuzu belirlemede sizlere yardımcı oluyoruz. Çalışmanızla ilgili birden fazla konu oluşturup size bildiriyoruz.

Tez Araştırma Metodu ve tez taslağını oluşturma;

Lisans tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. (outline)Taslakta kısa ve öz bilgilere yer verilmektedir. Taslakta yer alan kısımlar;

  • Tez çalışmanızın konusu
  • Tez çalışmanızın araştırma metodu
  • Tez çalışmanızın içindekiler kısmı
  • Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.

Tez Çalışmanız İçin Geçici Kaynakça Oluşturma;

Tez çalışmanızda kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

Tez Yazma Aşaması; Yazım konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çalışmada aşırma yapmadan yazım kurallarına uygun olarak bitirmektir.

Lisans tez çalışmanızla ilgili detayları iletişim bölümümüzde bulunan iletişim formunu doldurarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede çözüm bulacaklardır.