Doktora Tezi Danışmanlığı

//Doktora Tezi Danışmanlığı

Doktora tez çalışmaları ileri seviyede bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır. Eğitim-Öğretim hayatında en son nokta dediğimiz evre Doktora tezi hazırlığına girişmektir. Geniş ve kapsamlı bir literatür araştırması gerektiren ve belkide aylarınızı alacak bir tez çalışmasından bahsediyoruz. Doktora tez çalışmalarını hazırlamadaki en önemli unsur zaman konusudur. Doktora tezi hazırlayanlar genelde iş ve çalışma koşullarından dolayı tez projelerine gerekli zamanı ayıramamakta dırlar.

Danışman Hocanızın istemiş olduğu, sizin belirlemiş olduğunuz yada bizim tarafımızdan sizlere verilecek olan konu başlıkları daima spesifik bir konuyu içermelidir.Doktora tezi hazırlarken yapılması gereken ilk işlem kaynak taraması yapılarak çalışmanın ana taslağı dediğimiz içindekiler (index) kısmını oluşturmaktır. Doktora tez çalışmalarında bu tezin amacını ve sonucunu ortaya çıkaran bir ampirik uygulama da yapılması gerekmektedir.Bu süreçleri tamamladıktan sonra tez yazım aşamasına başlayabilirsiniz demektir ki burada da yapılması gereken işlem kullanacağınız kaynakların alıntılamasına dikkat edip tez çalışmalarında aşırma dediğimiz olayın sizinde tez çalışmanızda nükse etmemesi olacaktır.Doktora tezinizin konusuyla ilgili yerli ve yabancı kaynaklar, makale, dergi vb. kaynaklar araştırılarak üniversitenin formatına uygun bir şekilde tez çalışmanızın içine enpoze edilmesi gerekmektedir. Yazım aşaması biten çalışmanın geriye kalan aşaması ampirik uygulamanın spss yada diğer farklı paket programları ile desteklenip daha sonra formatlaması yapıldıktan sonra enstitüye teslim etmektir.

Doktora tezinizle ilgili gerekli tüm bilgileri iletişim bölümünde yer alan formu doldurup mail olarak göndermeniz durumunda uzman ekibimiz tarafından size en kısa zamanda dönüş sağlanacaktır.