Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

//Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Yüksek Lisans Programları

Lisansüstü eğitimini sağlık alanında yapmak isteyen adaylar için bu yazımızda adından son zamanlarda oldukça sık söz ettiren bir başka üniversiteyi tanıtacağız. Acıbadem Hastanelerini de bünyesinde barındıran; Acıbadem Üniversitesi.

Kendini “Sağlık Alanında Tematik Üniversite” mottosu ile konumlandıran Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi sağlık alanındaki deneyimini yükseköğretime taşımayı hedefleyen bir üniversite. Acıbadem Sağlık Grubu hastaneleriyle 20 yılı aşkın süredir nitelikli sağlık hizmeti sunan grup bu bilgi ve deneyim birikimini üniversite bünyesindeki öğrencilerine aktararak sektöre deneyimli ve alanında uzmanlaşmış personeller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Öğrencilerine pek çok sosyal olanak sağlayan üniversite Erasmus Değişim Programları sayesinde dünya çapındaki pek çok sağlık kuruluşu ile öğrenci ve akademik personel değişim programları yürütmekte. Bu şekilde yalnızca öğrenim gören öğrencilerinin değil akademik personelinin de sürekli olarak eğitim almasını sağlar. Ataşehir Kayışdağı yerleşkesinde yer alan Acıbadem Üniversitesi ayrıca öğrencilerine ÖSYS Giriş Bursu, Tıp Fakültesi Üstün Başarı Bursu, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Bursu, Kerem Aydınlar Eğitim Vakfı Bursu ve Akademik Başarı Bursu gibi pek çok farklı burs imkanı sağlıyor. Aynı zamanda öğrencilere Acıbadem Sağlık Grubu (ASG)’nda staj imkanı ve yarı zamanlı çalışma gibi imkanlar da sağlıyor. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Yüksek Lisans Programları ve başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgiler yazımızın devamında.

Programlara Başvuru Şartları

 • Üniversitenin resmi websitesi üzerinden ulaşabileceğiniz başvuru formu
 • Mezuniyet belgesi, diploma ya da transkript belgesinin aslı
 • Neden Acıbadem Üniversitesi’nin seçildiğini anlatan 1 niyet mektubu
 • Özgeçmiş
 • Kapalı zarf içinde teslim edilmesi gereken 2 adet referans mektubu
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Yabancı Dil Yeterlilik belgesi
 • (Gereken bölümler için) ALES yeterlilik belgesi gibi evrakların tamamlanmış olması şartı aranıyor.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Eğitim süresi 1,5 yıl olan Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına T.C uyruklu 2 öğrenci alımı yapılıyor. 3 dönem için programın toplam fiyatı 15.660 TL olarak belirtilmiş.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Kontenjanı 10 kişi ile sınırlı Beslenme ve Diyetetik Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nın toplam eğitim süresi 1,5 yıl. Bu süre için üniversitenin belirlediği fiyat 15.660 TL olup toplam eğitim süresini aşan öğrenciler için ek olarak kredi başına 400 TL’dir.

TOEFL ve dengi sınavlardan 60 ve üzeri, YÖKDİL ve dengi sınavlardan 50 üzeri puan alan adaylar ALES şartı aranmaksızın programa başvuru yapabilirler.

 

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı

Örgün olarak planlanan ve devam zorunluluğu bulunan bir program olan Fizyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’nın eğitim bedeli üniversite tarafından diğer bölümlerde olduğu gibi 15.660 TL olarak belirlenmiştir. Kontenjan 2 kişi ile sınırlı olup 4 yıllık lisans eğitimini tıp, diş hekimliği, veterinerlik, biyoloji, moleküler biyoloji, fizik tedavi, eczacılık, hemşirelik, beslenme ve diyetetik gibi bölümlerden başarılı ile mezun olmuş adaylar başvuruda bulunabilmektedir.

 • Ayrıca TOEFL ve dengi sınavlardan en az 60 puan,
 • YDS ve dengi sınavlardan en az 50 puan,
 • ALES sınavı sayısal bölümden en az 55 puan almış adayların başvurusu değerlendirmeye alınıyor.

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Yüksek Lisans Programları’na güz ve bahar döneminde olmak üzere yılda 2 kez öğrenci alımı yapılıyor. Acıbadem Üniversitesi’nin sağlık alanındaki yüksek lisans programlarından birine başvurmak isteyen adaylar üniversitenin resmi websitesi üzerinden başvuru tarihlerini takip edebilirler.

By |2018-07-10T23:22:35+00:0010 Temmuz 2018|Categories: Genel|